Створення тестів для онлайн-навчання: огляд платформ

В умовах дистанційної та змішаної форм навчання суттєво зросла актуальність онлайнових платформ і сервісів, які сприяють взаємодії викладача зі здобувачами освіти за допомогою тестів і вправ. Розглянемо найбільш зручні безкоштовні онлайн-платформи й сервіси та подамо посилання на корисні ресурси, що стануть у пригоді під час використання цих платформ.

Загальна характеристика онлайн-платформ і сервісів

Google Forms. Одним із найпростіших і найзручніших сервісів є Google Forms. Користуватися ним може будь-хто, однак для цього потрібно відкрити обліковий запис у Gmail. Google Forms використовують самостійно чи як складник платформи Google Classroom. За його допомогою  створюють різні типи завдань, як-от:

  • текст (Text): коротка текстова відповідь, яку потрібно вписати самостійно; 
  • текст абзацу (Paragraph text): довга текстова відповідь, що складається з кількох абзаців;
  • множинний вибір (Multiple choice): вибір однієї правильної відповіді з кількох;
  • прапорці (Checkboxes): використовують для створення запитань із кількома правильними відповідями, які потрібно відзначити галочкою;
  • вибір зі списку (Choose from a list): вибір однієї правильної відповіді з поданого переліку;
  • інші типи.

Kahoot! Це навчальна платформа, яка дає змогу проводити інтерактивні заняття та перевірку знань здобувачів освіти за допомогою онлайн-тестування. Залучати можна до 50 студентів. Запитання викладач створює самостійно чи обирає вже готові з банку запитань. Також є банк зображень, котрі застосовують для візуалізації завдань, додають їх до запитань чи використовують як відповіді. Платформа дає змогу будувати діаграми успішності академічної групи або дізнатися, як відповів на запитання кожен студент.

Використовуючи безкоштовну версію платформи, можна створити два типи запитань: вікторину (quiz), тобто запитання з «множинним вибором», коли студент має варіанти відповідей і вибирає один або кілька правильних, та «правильно-неправильно» (true or false), коли запропоновано два взаємовиключні варіанти відповіді.

Quizizz – це сервіс для створення вікторин і тестів. Він використовує подібну навчальну техніку, що й Kahoot!. Quizizz можна застосовувати в режимі реального часу в класі (групі), а також як окреме позакласне завдання для учня (студента), обираючи режим Play Live («гра в реальному часі») чи Homework («домашня робота»). Сервіс дає змогу стежити за прогресом кожного учня (студента), а також експортувати дані в Excel. Викладач використовує готові тести з бібліотеки Quizizz або самостійно створює тест, гру чи опитування.

Quizlet – сервіс для розробки цікавих тестів і флеш-карт. Можна обрати такі типи навчання: тест, написання, заучування, картки, правопис, гравітація чи підбір з наданого списку – та завантажити для тестування відповідний матеріал.

Платформа Rebus дає змогу створити цікаві та корисні загадки, логічні ігри, ребуси та інші типи вправ. У відкритому доступі є бібліотека сервісу, наповнена готовими матеріалами, які можна використовувати для навчання.

«МійКлас» – зручна електронна освітня система, яка містить інтерактивні навчальні матеріали за шкільною програмою.

LearningApps.org – онлайн-сервіс, що є конструктором для розробки різноманітних інтерактивних завдань із різних предметних галузей. Вправи поділяються на категорії, у межах яких можна обрати кілька шаблонів. Наприклад, у категорії «Вибір» є такі: «Фрагменти зображення», «Вікторина», «Знайти слова»; у категорії «Розподіл» – «Поділ на групи», «Знайти пару», «Класифікація».

Online Test Pad – зручний безкоштовний багатофункціональний сервіс для проведення онлайн-навчання. Цей  конструктор слугує для створення не лише тестів, а й кросвордів, логічних ігор та діалогових тренажерів.

Classtime – онлайн-сервіс, що дає змогу зробити власні завдання різних типів або скористатися базою готових запитань із різних предметів та організувати швидке тестування за допомогою смартфонів. Можна відслідковувати прогрес кожного учня, створювати класи, експортувати Excel і PDF-звіти тощо.

Корисні посилання

Google Forms: Тестування; Створення тесту; Оцінювання; Проведення тестування.

Kahoot! Використання «Kahoot!» для дистанційного навчання.

LearningApps.org: Інтернет-сервіс LearningApps; Як працювати LearningApps?

Online Test Pad: Як створити тест?  Організація онлайн-тестування.

Quizizz: Створення вікторини; Створення вікторин і флеш-карток.

Quizlet: Як користуватися Quizlet; Сервіс Quizlet і мобільний додаток.

Rebus: Як створити ребус; Майстер-клас щодо створення ребусів.

Youtube-канал Classtime.

Youtube-канал МійКлас.