ОСВІТА РАЙОНУ

Інформація

про освіту Золочівської селищної  ради

 

Начальник відділу освіти, молоді та спортуНаговіцина Валентина Олександрівна,

 Дошкільна освіта

У 2019/2020 навчальному році на території громади функціонує 9 закладів дошкільної  освіти та 6 дошкільних підрозділів у складі закладів загальної середньої освіти, у яких виховується 690 дітей. Всього в закладах дошкільної освіти – 35 груп: в селищі Золочів в 16 групах виховується 355 дітей, в сільській місцевості  в 19 групах – 335 дітей.

Загальна середня освіта

У 2019/2020 навчальному році у громаді функціонує 11 закладів загальної середньої освіти, з них:

 4 – опорні заклади ( 5 філій);

ліцеїв – 7 ; 

Усього класів – 172, в яких навчається 2460 здобувачів освіти (із них за вечірньою формою навчання 40).

Середня наповнюваність класів  13,8 здобувачів освіти.

Кадрове забезпечення

          У закладах освіти селищної ради працюють 352 педагогічних працівника та 49 вихователів дошкільних закладів.

178  педагогічних працівників мають вищу та І кваліфікаційні категорії,

звання «Старший учитель» – 50 чоловік, «Учитель-методист» – 15 педагогічних працівників; почесними  грамотами Міністерства освіти і науки України нагороджені 26 педагоги; знаком «Відмінник освіти України» нагороджено 18 педагогічних працівників; звання  «Заслужений вчитель України» має 1 педагог.

Досягнення

Розвитку творчих здібностей учнів в нашій громаді приділяється велика увага. Серед учнів закладів загальної середньої освіти проводятся олімпіади з навчальних предметів, конкурси, турніри, захисти екологічних проектів, захист науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України, фестивалі, спортивні змагання.

18 учнів стали переможцями ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів. Один з них посів перше місце, 7- ІІ місце, 10 – ІІІ місце. Учасником IV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії стала  учениця Комунального закладу  « Довжанський ліцей» Сучкова Влада.

Переможцями обласного етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт у Малій Академії наук стали 6 учнів .

Переможців підготували 9 педагогічних працівників. Усі учні -переможці та їх вчителі були нагороджені одноразовими грошовими преміями в рамках районної програми «Обдарована молодь».

Переможцем в обласних змаганнях «Козацький гарт» стала команда  КЗ «Золочівський ліцей №1», яка взяли участь у фінальних Всеукраїнських змаганнях.  Всього наші учні брали участь більш ніж в 30 обласних змаганнях з різних видів спорту та в 4  стали переможцями і  в 6 призерами.

Влітку 2019 року на базі закладів загальної середньої освіти працювали 10 літніх мовних таборів з англійської мови, до яких було залучено 279 учнів.

Заклади освіти об’єднаної територіальної громади є постійними учасниками освітніх проектів різних рівнів.

Матеріально  – технічне забезпечення

У 2019/2020 навчальному році на підготовку закладів загальної середньої освіти витрачено 2 млн. 209 тис. грн , з них: позабюджетних коштів 165 тис. грн. Роботи виконані з: ремонту зовнішніх тепломереж, систем опалення, встановленню пластикових вікон, вхідних та міжкімнатних дверей, встановленню та ремонту огорожі, ремонту та заміні електричного обладнання, освітлення, водопостачання та водовідведення, заміні сантехніки, облицюванню стін плиткою, малярні та оздоблювальні роботи групових, підсобних приміщень, кабінетів, їдалень, харчоблоків, спортзалів , пісочниць, майданчиків. Придбані комплекти дитячих меблів для групових кімнат, спалень, буфетних, м`який інвентар. Придбано комп’ютерну техніку.

В 2019 році в обласному конкурсі міні-проектів «Разом у майбутнє», запровадженому Харківською обласною радою, перемогли 6 проектів.  

Комп’ютеризація та інформатизація закладів освіти

Заклади загальної середньої освіти 100% забезпечені сучасною ком’ютерною технікою, яка використовується в освітньому процесі (358 комп’ютери, в середньому 6,12 учнів на 1 ПК), яка підключена до  мережі Internet.

Організація харчування

У 2019/2020 навчальному році гаряче харчування організовано в усіх  закладах загальної середньої освіти Золочівської селищної ради. Всього гарячим харчуванням забезпечено 95,5% учнів. 

Безкоштовними харчуванням забезпечено 1060 учасників освітнього процесу початкових класів та 120 дітей пільгових категорій, що становить 51,6 % від загальної кількості дітей. Вартість харчування учнів 1- 4-х класів та пільгових категорій складає до 15,83 грн.

Підвіз учнів та вчителів до навчальних закладів

Підвіз  здобувачів освіти та педагогічних працівників здійснюється до 15 закладів із 32 населених пунктів. Парк шкільних автобусів становить 17 одиниць. У 2019/2020 навчальному році на підвозі 680 здобувачів освіти та  112 педагогічних працівників.