ОСВІТА РАЙОНУ

Інформація

про освіту Золочівської селищної  ради

 

Начальник відділу освіти, молоді та спортуНаговіцина Валентина Олександрівна,

 Дошкільна освіта

У 2019-2020 навчальному році на території громади функціонує 9 закладів дошкільної  освіти та 6 дошкільних підрозділів у складі закладів загальної середньої освіти, у яких виховується 720 дітей. Всього в закладах дошкільної освіти – 35 груп: в селищі Золочів в 16 групах виховується 358 дітей, в сільській місцевості  в 19 групах – 362 дитини.

Загальна середня освіта

У 2019/2020 навчальному році у громаді функціонує 14 закладів загальної середньої освіти, з них:

 1 – опорний заклад ( 2 філії);

ліцеїв – 9 ( 5, з яких, мають дошкільні підрозділи); 

гімназії – 2 з дошкільними підрозділами;

Усього класів – 170, в яких навчається 2353 здобувачів освіти (із них за вечірньою формою навчання 37).

Середня наповнюваність класів  13,8 здобувачів освіти.

Кадрове забезпечення

          У закладах освіти селищної ради працюють 359 педагогічних працівників та 50 вихователів дошкільних закладів.

148  педагогічних працівників мають вищу та І кваліфікаційні категорії,

звання «Старший учитель» – 44 чоловіка, «Учитель-методист» – 16 педагогічних працівників; почесними  грамотами Міністерства освіти і науки України нагороджені 22 педагоги; знаком «Відмінник освіти України» нагороджено 19 педагогічних працівників; звання  «Заслужений вчитель України» має 1 педагог.

Досягнення

Розвитку творчих здібностей учнів в нашій громаді приділяється велика увага. Серед учнів закладів загальної середньої освіти проводятся олімпіади з навчальних предметів, конкурси, турніри, захисти екологічних проектів, захист науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України, фестивалі, спортивні змагання.

16 учнів стали переможцями ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів. Один з них посів перше місце, 4- ІІ місце, 11 – ІІІ місце. Переможцем IV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови і літератури стала  учениця Комунального закладу                « Феськівський ліцей» Кантемир Катерина (ІІ місце).

Переможцями обласного етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт у Малій Академії наук стали 2 учні .

Переможців підготували 12 педагогічних працівників. Усі учні -переможці та їх вчителі були нагороджені одноразовими грошовими преміями в рамках районної програми «Обдарована молодь».

Переможцем в обласних змаганнях «Козацький гарт» стала команда  КЗ «Золочівський ліцей №1», яка взяли участь у фінальних Всеукраїнських змаганнях.  Всього наші учні брали участь більш ніж в 30 обласних змаганнях з різних видів спорту та в 4  стали переможцями і  в 6 призерами.

Влітку 2019 року на базі закладів загальної середньої освіти працювали 10 літніх мовних таборів з англійської мови, до яких було залучено 279 учнів.

Заклади освіти об’єднаної територіальної громади є постійними учасниками освітніх проектів різних рівнів.

Матеріально  – технічне забезпечення

У 2019/2020 навчальному році на підготовку закладів загальної середньої освіти витрачено 2 млн.857 тис. грн , з них: позабюджетних коштів 289 тис. грн. Роботи виконані з: ремонту зовнішніх тепломереж, встановленню пластикових вікон, вхідних та міжкімнатних дверей, встановленню та ремонту огорожі, ремонту та заміні електричного обладнання, освітлення, водопостачання та водовідведення, заміні сантехніки, облицюванню стін плиткою, малярні та оздоблювальні роботи групових, підсобних приміщень, кабінетів, їдалень, харчоблоків, спортзалів , пісочниць, майданчиків. Придбані комплекти дитячих меблів для групових кімнат, спалень, буфетних, м`який інвентар. Придбано комп’ютерну техніку.

В 2019 році в обласному конкурсі міні-проектів «Разом у майбутнє», запровадженому Харківською обласною радою, перемогли 6 проектів.  

Комп’ютеризація та інформатизація закладів освіти

Заклади загальної середньої освіти 100% забезпечені сучасною ком’ютерною технікою, яка використовується в освітньому процесі (323 комп’ютери, в середньому 7,46 учнів на 1 ПК), яка підключена до  мережі Internet.

Організація харчування

У 2018/2019 навчальному році гаряче харчування організовано в усіх 14 закладах загальної середньої освіти селищної ради. Всього гарячим харчуванням забезпечено 95,5% учнів. 

Безкоштовними харчуванням забезпечений 1081 учасник освітнього процесу початкових класів та 96 дітей пільгових категорій, що становить 52,2 % від загальної кількості дітей. Вартість харчування учнів 1- 4-х класів та пільгових категорій складає 10,80 грн.

Підвіз учнів та вчителів до навчальних закладів

Підвіз  здобувачів освіти та педагогічних працівників здійснюється до 15 закладів із 32 населених пунктів. Парк шкільних автобусів становить 17 одиниць. У 2019/2020 навчальному році на підвозі 709 здобувачів освіти та  127 педагогічних працівників.