У межах ініціативи Першої леді

Олена Зеленська буде створено інформаційний портал з метою осучаснення системи шкільного харчування. Портал міститиме всю ключову інформацію, навчальні матеріали, підказки про реформу тощо.
Основне завдання платформи полягає в інформуванні управлінців, педагогів та батьків про зміни в системі харчування та найкращі практики організації харчування у закладах освіти.
«Спілкуючись із працівниками освіти та отримуючи зворотний зв’язок від батьків, ми побачили необхідність у створенні єдиної платформи, яка міститиме всю ключову інформацію про реформу та буде корисною і для освітян, і для батьків. Плануємо запустити базову версію порталу вже цього літа», – зазначила Перша леді.
За словами дружини Президента, на порталі передбачені розділи з рекомендованим меню для шкіл і технологічними картками приготування страв, окремий розділ про харчування для дітей з особливими дієтичними потребами та відеоінструкції на різноманітні теми, зокрема «Сучасні форми організації шкільного харчування», «Впровадження системи HACCP», «Про закупівлі». Крім того, планується, що онлайн-платформа допоможе зібрати корисну інформацію щодо здорового харчування, ролі різноманітного раціону й ризиків, спричинених нездоровим харчуванням та ожирінням.
«Цей сайт може стати основною платформою для реформування харчування у школах та комунікацій щодо здорового харчування в межах цілої країни. Оскільки формування норм поведінки є тривалим процесом, зараз ми почнемо зі зміни сприйняття та підвищення обізнаності.

UNICEF Ukraine

спільно з ІТ-компанією SoftServe підтримує створення такого важливого ресурсу, що сприятиме розвитку здорових харчових звичок у дітей та батьків», – зазначила Лотта Сільвандер, Голова офісу ЮНІСЕФ в Україні.

До розроблення сайту залучені Міністерство освіти і науки,

Міністерство охорони здоров’я України, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Держпродспоживслужба, експерти Команди підтримки реформ МОН, Центр громадського здоров’я України, Україно-швейцарський проєкт Діємо для здоров‘я, Асоціація дієтологів України , команда Євген Клопотенко. Також змістовну та технічну експертизу для проєкту нададуть Дитячий фонд UNICEF Ukraine і Швейцарсько-український проєкт Decentralization for Improved Democratic Education. IT-партнером виступить SoftServe. «Створення єдиної платформи сприятиме поширенню інформації щодо перебігу реформи системи шкільного харчування, а також поглибленню знань з питань культури та основних принципів здорового харчування. Ця ініціатива є дуже важливою, адже завдяки платформі ми також зможемо забезпечувати зворотний зв’язок із працівниками, які залучені до організації харчування в закладах загальної середньої освіти», – наголосив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.
За інформацією

Офіс Президента України