Громадсько-активна школа — якісна освіта й успішна громада
Питання забезпечення якості освіти представлені в циклі онлайн-курсів «30 кроків до Нової української школи: навчаємо громадянина» (https://youtu.be/Ton8w4tWON8), розробленому на виконання Програми підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа». До створення навчальних матеріалів долучилася Державна служба якості освіти України як партнер Європейського центру імені Вергеланда (Королівство Норвегія) в межах реалізації меморандуму про співпрацю.
Школа, яка є громадсько активною, у своїй діяльності передбачає розбудову внутрішньої системи забезпечення якості освіти, однієї з цілей якої є створення єдиної з місцевою громадою спільноти, здатної до співпраці та взаємної підтримки. Завдяки цьому циклу онлайн-курсів учителі, директори шкіл та їхні заступники, представники громад, учні й батьки зможуть знайти спільні точки дотику для практичної реалізації концепції Нової української школи з акцентом на розвиток громадянських компетентностей учнів, розбудову якісного, безпечного і комфортного освітнього середовища.
Цикл містить чотири курси:
🔰 «Стартуємо до успішної школи» (https://cutt.ly/kyrs-Start-yspish-school);
🔰 «Секрети успішних директора та директорки школи» (https://cutt.ly/kyrs-Secret-yspih-durektor-school);
🔰 «Успішне вчителювання — прості рецепти на щодень» (https://cutt.ly/kyrs-Uspishne-vchuteluvannya);
🔰 «Школа та громада для дитини» (https://cutt.ly/kyrs-School-gromada-dutuna).
У навчальну програму включено теми розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти, створення безпечного шкільного середовища, змін у педагогічній діяльності відповідно до критеріїв оцінювання освітніх і управлінських процесів закладу освіти (зокрема щодо компетентнісного навчання та формувального оцінювання).
Успішне проходження курсів зараховується як підвищення кваліфікації педагогічних працівників.
Довідково:
Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа» (https://cutt.ly/program-schools-for-democracy) реалізується Європейським центром ім. Вергеланда (

Європейський Центр Вергеланда Програма “Демократична школа”

) та Міністерством освіти і науки України (

Міністерство освіти і науки України

) і фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії, в межах реалізації меморандуму про співпрацю (

The European Wergeland Centre (EWC)